Było ciekawie i trochę inaczej niż spodziewali się organizatorzy i uczestnicy. P. Krzysztof Skowroński, inicjator Radia Wnet i założyciel społeczności Wnet zaprezentował się wczoraj (3 lutego 2014 roku) bardziej jako filozof (ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim) i inspirator dyskusji niż ktoś, kto ma nam podpowiedzieć jak to się robi.
Trochę szkoda, że nie było nas zbyt wielu, ale wiadomo – sesja – i nasza młodzież „zamiast” budować wolne media i przywracać wolną Polskę siedzi nad książkami i Internetem. Dobrze, że na stronie Klubu Zygmuntowskiego znajdziemy z pewnością film – relację ze spotkania.
Socjologicznie najciekawsze jest właśnie to budowanie. Poprzez Internet, którego rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego nie kontroluje (a bardzo chciałby, to jasne), do rzeczywistości realnej, budowania małych społeczności, grup przyjaciół, klubów, stowarzyszeń, spółdzielni.
Tak rodzi się nowa Polska, wartości najwyższych, umiłowania Boga, Honoru i Ojczyzny, poprzez media ojca doktora Tadeusza Rydzyka, redaktora Tomasza Sakiewicza, redaktorów i braci Jacka i Michała Karnowskich, redaktora Jana Pospieszalskiego, redaktora Krzysztofa Skowrońskiego, Arcanów, Do rzeczy, Mojej Rodziny, Naszej Polski, Polonii Christiany, Tygodnika „Solidarność”, WPiS-u… Tymczasem „w drugim obiegu”.
Jak bardzo sytuacja ta przypomina schyłkowy PRL nie trzeba udowadniać. Warto zapytać jak długo jeszcze potrwa ta nędza lewackiej, telewizyjnej już tylko opresji? Chyba tak długo, jak nie zdobędą przewagi Ci, dla których przekaz telewizyjny nie jest wyrocznią, czyli nasi najmłodsi. Bo, jak podpowiada to Papież Franciszek, Internet jest darem Bożym, a jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania, których autorem jest p. Jan Lorek oraz – dzięki uprzejmości Klubu Zygmuntowskiego – relacji filmowej:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/3Lutego2014